Cena brutto 0.00 pln
ilość 0 szt.

Na obraz Boga. Konspekty do spotkań

PLN  PLN 
Kod: KN3
  • Autor Jolanta Such-Białoskórska
  • Rok wydania 2010
  • Stron 54
  • Oprawa Miękka
  • Miejsce wydania Kraków
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Światło-Życie
  • Format 210x297 mm

Materiały „Na obraz Boga”, w skład których wchodzi książka, płyta CD oraz kolorowe plansze, stanowią doskonałą pomoc do przeprowadzenia spotkań dla młodzieży lub studentów dotyczących ważnych problemów nurtujących ludzi szczególnie w tym okresie życia.

Tytuły poszczególnych spotkań (wraz z celami każdego z nich):

1. Odszukać godność człowieka
(Cel: poznanie pojęcia godności; zrozumienie, że godność jest darem; uznanie, że każdy człowiek jest obdarzony godnością; zrozumienie, że poczucie godności może być zamazane przez grzech; uświadomienie sobie własnej godności i dostrzeganie jej w każdym człowieku)

2. Czystość serca
(Cel: zrozumienie, czym jest czystość serca; poznanie źródeł czystości serca; rozpoznawanie tego , co jest czyste, a co nieczyste; uznanie czystości jako wartości w życiu każdego człowieka; zmotywowanie do podążania drogą czystości)

3. Kobiecość i męskość wzajemnie się uzupełniają
(Cel: zrozumienie, że odmienność płci jest bogactwem, nie ma podziału na gorszą i lepszą – po prostu się różnią; przekonanie, że warto poznać odmienność drugiego człowieka, aby go lepiej zrozumieć i akceptować; zaakceptowanie własnej płciowości)

4. Dar spotkania – koleżeństwo, przyjaźń
(Cel: poznanie cech charakterystycznych dla kolejnych poziomów ludzkich relacji; umiejętne nawiązywanie relacji; uświadomienie wpływu człowieka na kształt i rozwój jego związków z innymi ludźmi)

4 A. Dar spotkania – miłość
(Cel: umiejętne nazywanie swoich relacji; rozróżnianie poziomu intelektualnego, emocjonalnego i fizycznego człowieka; poznanie różnicy między emocjami i uczuciami)

W książce znajdziemy dokładny opis przebiegu każdego spotkania, wraz z treściwym opracowaniem danego tematu. Natomiast na płycie CD w formie plików znajdują się gotowe plansze do wydrukowania i dodatkowe materiały potrzebne do poprowadzenia spotkania. Na płycie także w formie audio umieszczono konferencję ks. Franciszka Blachnickiego z lipca 1970 roku pod tytułem „Czystość”. Uzupełnieniem całości są gotowe kolorowe plansze obrazujące poszczególne tematy spotkań.

catalog-karuzela-produkty-podobne

Serwis korzysta z plików cookies, czyli tzw. „ciasteczek”. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Akceptuję