SYMPATYCY CZY CHRZEŚCIJANIE?

Katechumenat na dzisiejszą godzinę

16,00 zł

Typ

ISBN:
978-83-7535-208-5
Rok wydania:
2016
Format:
130x200 mm
Stron:
145
Oprawa:
miękka
Miejsce wydania:
Kraków

Wydawnictwo

Nowe, czwarte wydanie książki, która na rynku wydawniczym jest od 2002 roku.

Słowo wstępne do czwartego wydania: ks. bp Zbigniew Kiernikowski, Biskup Legnicki

Przedmowa do pierwszego wydania: Zbigniew Nosowski, konsultor Papieskiej Rady ds. Świeckich, redaktor naczelny miesięcznika Więź

 

„Książka Sympatycy czy chrześcijanie? jest na rynku wydawniczym od 2002 roku, a katechezy, na podstawie których została zredagowana, ksiądz Blachnicki wygłosił w latach 1982 i 1983. To, co mówił i pisał wówczas, nadal jest aktualne, dziś może jeszcze bardziej. Jestem przekonany, że obecne nauczanie Kościoła tylko potwierdza rozeznanie księdza Franciszka i jego postulaty dotyczące życia chrześcijańskiego i praktyki Kościoła. Członkom Ruchu Światło-Życie życzę coraz głębszego odkrywania dziedzictwa Założyciela”.

Fragment Słowa wstępnego ks. bp. Zbigniewa Kiernikowskiego

 

„Wczesny Kościół domagał się od każdego kandydata, pragnącego wejść do wspólnoty Kościoła, dłuższego czasu ćwiczenia się w wierze, zanim dopuszczono go do przyjęcia sakramentów inicjacji. Czas poświęcony na przygotowanie kogoś do wejścia do gminy Jezusa, czyli do wspólnoty Kościoła, nazywano w dawnym Kościele katechumenatem. Ta instytucja różnie kształtowała się w ciągu dziejów Kościoła, różne były jej formy, ale pewne jest, że Kościół nigdy nie zrezygnował z katechumenatu i jakaś jego forma istniała zawsze. Jeżeli kiedyś przejściowo był w zaniku czy w jakimś impasie, to po pewnym czasie znów wracano do niego, uświadamiając sobie, że właśnie jego brak jest źródłem kryzysu”.

Fragment książki

 

 

Kategoria produktu